Išskirtiniame renginyje lietuviai pirmieji Europoje išbandė augalinę vištieną iš Singapūro

Augalinės kilmės vištiena

SKaip rodo finansinės bendrovės „Barclays“ skaičiavimai, vartotojų polinkis rinktis daugiau augalinės kilmės vištiena produktų tik augs. Prognozuojama, kad iki 2029 m. pasaulinė mėsai alternatyvių produktų rinka viršys 120 mln. eurų. Įmonės „Shandi Global“ įkūrėjas Dr. Gaurav Sharma maisto industrijoje dirba daugiau nei 17 metų ir matydamas, kiek priedų dedama į maisto, išsikėlė tikslą sukurti alternatyvių proteinų šaltinį, nenuolaidžiaujant skoniui, kvapui ir tekstūrai.

Įmonės „Shandi Global“ įkūrėjas Dr. Gaurav Sharma maisto industrijoje dirba daugiau nei 17 metų ir matydamas, kiek priedų dedama į maisto, išsikėlė tikslą sukurti alternatyvių proteinų šaltinį, nenuolaidžiaujant skoniui, kvapui ir tekstūrai.

„Kūriau maistą, kurį drąsiai ir išdidžiai patiekčiau savo sūnui. Augalinės kilmės vištiena sukurta vištiena ne tik skani, sveikesnė, nes joje beveik nėra riebalų, daug daugiau proteinų nei tikroje mėsoje, itin mažai angliavandenių, bet svarbiausia – ji prieinama. Juk svarbiausia, kad kokybišką maistą įpirktų ne tik prabangių restoranų svečiai, bet ir paprastos šeimos, kaip mano pačio,“ – pristatydamas inovaciją dėstė savo viziją Dr. Gaurav Sharma.

Vizija patikėjo ir bendrovės „ART21“ įmonės įkūrėjas, investuotojas Augustas Alešiūnas, kuris dar 2020 metais pamatė Dr. Gaurav Sharma pristatomą inovaciją viename iš hakatonų. „Idėja man patiko, bet atsargiai vertinau, kaip seksis šiam startuoliui. Džiaugiuosi, kad jie ne tik turėjo idėją, bet puikiai ją vystė, to rezultatas – įkurta gamykla Singapūre. Sėkmės įrodymas yra ir tai, kad įmonės gaminama augalinės kilmės vištiena mėsa pripažįstama Singapūro darželių, mokyklų ir universitetų. Tad abejonių nelieka dėl šio ateities maisto kokybės ir skonio,“ – pasakojo A. Alešiūnas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/maistas/pasaulio-virtuves/isskirtiniame-renginyje-lietuviai-pirmieji-europoje-isbande-augaline-vistiena-is-singapuro-pasake-kaip-vertina-93850485Augalinės kilmės vištiena

 

Augalinės kilmės vištiena

Pasakė, kaip vertina Maisto inovacijos skonį vertino ir renginio svečiai. Patiekalus iš augalinės kilmės vištiena vištienos ruošė šefas Darius Dabrovolskas ir pats įmonės įkūrėjas Dr. Gaurav Sharma. Svečiai ragavo įvairių patiekalų ir vertino. Saugirdas Vaitulionis pastebėjo: „Skonis mane nustebino – tikrai primena vištieną. Jei nežinočiau ką ragauju, susimąstyčiau, kokia čia vištiena ar varlių šlaunelės. Tinkamas paruošimas, tekstūra, skonis yra geriausia, ką esu ragavęs iš mėsos alternatyvų“.